Hogyan tegyük startuposan rugalmassá vállalatunkat?
Miként lehet fenntartani a kísérletező kedvet és az innovatív vállalkozói lendületet?
Mi segíthet csökkenteni a bürokráciát és a hatalmi harcokat szervezetünkben?
A vállalatok fejlődése sokszor éppen a csúcson torpan meg, és ilyen helyzetben vezetőként tehetetlenek vagyunk. A Lean Startup című sikerkönyv szerzője, Eric Ries által kifejlesztett startup módszerrel – a hagyományos és a vállalkozói menedzsment zseniális ötvözésével – folyamatosan átalakulhatunk és megújulhatunk a modern vállalkozói szférában, sőt akár a közpolitikában is.
A szerző rengeteg példán keresztül mutatja be, hogyan sikerült egyedülálló módszerével startupos dinamikát adni ikonikus multinacionális cégeknek, például a GE-nek, a Toyotának, az Amazonnak és a Facebooknak, valamint olyan hipergyors növekedésű, befutott startupoknak, mint a Dropbox és az Airbnb, vagy akár az amerikai kormányzat csőd közeli oktatáspolitikai és egészségbiztosítási projektjének. A startup módszer ma már világszerte a vállalkozók bibliája, vállalati mérettől és ágazattól függetlenül, bárki bárhol megvalósíthatja, ha akarja.
„A startupok kísérletek – akár sikeresek, akár nem, nincs náluk jobb módszer arra, hogy új ötletek jelenjenek meg a piacon. Hogyan szerezhetné vissza és tarthatná fenn egy nagyvállalat eredeti startupos lendületét? Erről szól Eric Ries legújabb könyve A startup módszer, amelyet a Lean Startup című forradalmi munkájára épített."
– Marc Andreessen, az Andreessen Horowitz társalapítója
„Közvetlenül láttam, hogyan honosítja meg Eric Ries Lean Startup munkamódszereit egy nagyvállalatnál – gyorsan és átfogóan. Ennek elméleti és gyakorlati összefoglalója, A startup módszer nélkülözhetetlen azoknak a kis- és nagyvállalatoknak, amelyek a gyors növekedés fenntarthatóbb módjait keresik."
– Beth Comstock, a General Electric korábbi alelnöke
„Azoknak a vezetőknek, akik az élen szeretnének járni, fontolóra kell venniük A startup módszer tanulságait. Eric Ries új könyve az elkövetkező évtizedekben fontos útmutatója lesz a modern vállalatoknak – legyenek azok globális cégek, családi vállalkozások vagy nonprofit szervezetek."
– Lawrence Summers, a Harvard Egyetem Charles W. Eliot
professzora, az Egyesült Államok korábbi pénzügyminisztere