A történelemhamisítás mindenütt jelen van, a II. világháború eseményeitől és a „nagy emberek” legendáitól kezdve egészen a curry származásának kérdéséig és a családi mítoszokig. Lincoln nem hitt abban, hogy minden ember egyenlőnek született, az aztékokat nem mészárolták le a spanyol konkvisztádorok, és Churchill sem volt olyan elvhű államférfi, mint amilyennek gondoljuk.
Otto English, újságíró a történelem kisebb-nagyobb hazugságait vizsgálja meg, hogy megmutassa, miként manipulálják a jelenünket a múlt koholmányai. Sok minden, amit történelmi ténynek tekintünk, valójában fikció. A könyv fanyar humorral és közvetlen stílusban tárgyalja a nagyon is összetett témát: a történelmet és a történetmesélést. Nemcsak rámutat azokra a hazugságokra, amelyeket a múlt igazságaiként meséltek nekünk, de feltárja azt is, miként formálódtak ezek a hiedelmek az idők során.
A "Hamisított történelem" című könyv rávilágít arra, hogy a történelmi tények gyakran átalakulnak, és hogy ez a folyamat hogyan befolyásolja a jelenünket. English módszeresen elemzi, hogyan születnek és terjednek a történelmi hazugságok, és milyen hatással vannak a kollektív emlékezetre. A könyv olvasása közben ráébredhetünk arra, hogy a történelem sokkal inkább a hatalmi érdekek és a társadalmi narratívák játékszere, mint azt korábban gondoltuk.
Ez az olvasmány mindenki számára tartogat új felismeréseket, akár még a történészek számára is. English munkája arra ösztönöz, hogy kritikus szemmel tekintsünk a történelemre és a történetekre, amelyeket tanítanak nekünk. A "Hamisított történelem" nemcsak a múlt eseményeinek újragondolására késztet, hanem arra is, hogy jobban megértsük, miként alakítják a múltat a jelen érdekei és hiedelmei.