Transzgenerációs történetekOlvasson bele könyvünkbe!

Transzgenerációs történetek

Örökül kapott traumák és feldolgozásuk

Hogyan hatnak az életünkre a felmenőink egyéni és családi veszteségei?

Miként befolyásolják a következő nemzedékek kapcsolatait a 20. század történelmi traumái?

Hogyan tudunk a gyógyulás útjára lépni?

Pánik, kínzó féltékenység, önfeladás, súlyos balesetek – sokszor elakadásainkra, a mindennapjainkat megnehezítő problémákra és megrázó életeseményeinkre nem találunk magyarázatot a saját múltunkban. Ilyenkor tüneteink hátterében több generáción átívelő, feldolgozatlan traumák, veszteségek, valamint családi titkok és hazugságok állhatnak.

A transzgenerációs szemléletű, elismert szakemberek izgalmas terápiás eseteiből kiderül, hogyan befolyásolja életünket felmenőink sorsa, és betekintést nyerhetünk a gyógyulás folyamatába is. A könyv arra ösztönöz, hogy megismerjük és felfedezzük az előző generációk örökségét, a feldolgozatlan veszteségeket, valamint az erőforrásokat és értékeket. Ezáltal lehetőségünk nyílik arra, hogy kezünkbe vegyük saját életünk alakítását.

"A terápia célja a megbékélés, az életbe és a világba vetett bizalom helyreállítása. Merjünk emlékezni, megismerni a múlt titkait. A szerzők szerint ez kötelező életfeladat, amelyhez bátorság és felelősségvállalás kell. A könyv nagy érdeme a szakmai hitelessége mellett az, hogy felhívja a figyelmet egy olyan lélektani problémára, mely egész életünkre rányomhatja a bélyegét." - Könyvterasz.hu

Borító ár: 3900 Ft
Aktuális ár: 3315 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
3120 Ft
Kosárba
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: 2-7 munkanap
Borító Puha kötés
Méret 130x196 mm
Megjelenés 2021. 05. 11.
Terjedelem 212 oldal
ISBN 9789635650910

A szerzőkről

Békési Tímea

Békési Tímea addiktológiai konzultáns, etnográfus, képzésben lévő családi tanácsadó, gyászkísérő és meseterapeuta. Két évtizede dolgozik a szenvedélybeteg-ellátásban, függőkkel és hozzátartozóikkal, egyéni, csoportos és családi konzultációs kereteken belül. Számos írása jelent meg a feldolgozatlan veszteségek és a függőségek kapcsolatáról, a szenvedélybeteg családban való nevelkedésről, valamint gyermekek gyászáról. A segítő munka mellett addiktológiai és a gyászfeldolgozást érintő témákban oktat és tart előadásokat. Elhivatottan küzd a szenvedélybetegség destigmatizációjáért.

A Transzgenerációs történetek (2021.) és az Újraépített életek (2022.) című könyvek társszerzője.

Dr. Balogh Klára

Húszévi gyermekgyógyászati munka inspirálta a pszichoterápia irányába. Jelenleg kiképző család-pszichoterapeuta, közel harminc éve gyakorolja és tanítja a családterápiát. Több egyetemen tanított és tanít család- és párterápiát, népszerűsítő előadásokon terjeszti a rendszerszemléletű gondolkodást. Rendszeresen előad hazai és külföldi konferenciákon, több szakmai és ismeretterjesztő könyvben társszerző. Hisz a családok kreativitásában, megtartó erejében. A Magyar Családterápiás Egyesület és a Magyar Pszichiátriai Társaság tagja.

Dr. Koltai Mária

Neurológus, pszichiáter, addiktológus, pszichoterapeuta szakorvos, szupervizor. A pécsi Ideg- és Elmeklinikán, majd a Baranya Megyei Mentálhigiénés Intézetben dolgozott gyakorló orvosként. Jelenleg a posztgraduális pszichoterapeuta-képzésben oktat, valamint a DREAM és a Magyar Családterápiás Egyesület kiképző terapeutája. A családterápia magyar, európai mozgalmának elkötelezett résztvevője, a Magyar Családterápiás Egyesület korábbi elnöke. Klinikai pályája során a pszichotikus betegek művészeti alkotásainak integrálása a gyógyításba, oktató, kiképző tevékenységében a művészet és irodalom alkalmazása fontos törekvése. A Pszichoterápia folyóirat szerkesztőbizottsági tagja, számos közlemény és könyvfejezet szerzője, könyvek szerkesztője, hazai és nemzetközi konferenciák előadója.