Olvasson bele könyvünkbe!

A nemcselekvés

Hogyan legyünk eredményesek kevesebb erőfeszítéssel?

Miért nem lehetünk igazán eredményesek a szüntelen stressz és szorongás mellett?
Hogyan ellensúlyozzuk a túlterheltség hatásait?
Miként lehet kevesebb cselekvéssel többet elérni?

 

Egyre változékonyabb világunkban és a folyamatos túlterheltség miatt frusztráltak vagyunk, folyton igyekszünk utolérni magunkat. Az összetett projektek, a munkahelyi és otthoni elvárások kimerítőek, a végsőkig kifacsarjuk magunkat. Ezért a probléma valós természetére való nyitottság és a nyugodt megfontoltság  ̶  a nemcselekvés  ̶̶  helyett a „cselekvést” választjuk, amely sokszor inkább látszólagos haladást, kapkodást és küszködést jelent. Ez nemcsak hogy kevésbé hatékony és hosszú távon fenntarthatatlan, de végül mindenképpen stresszhez, szorongáshoz és kiégéshez vezet.

Steven D’Souza és Diana Renner nemzetközileg elismert tanácsadók, A nemtudás című bestseller szerzői, érdekes történetekben bővelkedő könyvükben feltérképezik a „cselekvés” határait és veszélyeit. Vizuálisan is megjelenített gondolataikból magunk is ráébredünk, hogyan hatja át a folytonos tenni akarás életünk minden területét, és hogyan kell elképzelni az aktív nemcselekvést, amelynek köszönhetően mindennapi életünk sokkal inkább a harmóniáról és a kreativitásról szólhat.

 

„Belefulladunk a feladatokba? Nem látunk kiutat a folyamatos stressz és küzdés szorításából? E két szerzőnek remek receptje van erre – a nemcselekvés. Ami nem azt jelenti, hogy nem csinálunk semmit, és csak hagyjuk, hogy a dolgok maguktól alakuljanak. Ennél sokkal merészebb és inspirálóbb szemléletmódról van szó: az egyes helyzetek saját energiájára építeni és a környezetünkkel összhangban dolgozni úgy, hogy korlátozott erőforrásainkat a lehető legoptimálisabban kihasználjuk. Próbáljunk meg nemcselekedni. Akár a legjobb dolog is lehet, amit csak eddig csináltunk.”
Daniel H. Pink, az Eladni emberi dolog, a Motiváció 3.0 és a Johnny Bunk kalandjai szerzője

 

„A vezetők egy része tisztában van vele, hogy napjainkban a kemény munka ellenére sincs minden rendben. A globalizáció, a digitális technológiák – az automatizálás és a mesterséges intelligencia –, a nyomás, hogy a nyereséges növekedéshez új forrásokat találjanak, azt eredményezi, hogy a vezetők sokszor gyorsabban, de nem megfelelő eredménnyel dolgoznak. Ez a könyv elfogulatlanul, objektív módon mutatja be és közelíti meg a problémákat. Kutatással, esettanulmányokkal, a lehetőségek feltárásával ösztönzi az olvasót, hogy megálljon, tegyen egy lépést hátra, és értékelje újra az életét. Mindenkinek ajánlom, aki tövig nyomja a gázt, és úgy érzi, ezt így nem folytathatja tovább.”
Dr. Andrew White, az Oxfordi Egyetem Saïd Üzleti Iskolája vezetőképzési dékánhelyettese

Borító ár: 4200 Ft
Aktuális ár: 2520 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
2520 Ft
Kosárba
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: 2-7 munkanap
Borító Kemény kötés
Méret 145x210 mm
Megjelenés 2018. 11. 13.
Terjedelem 312 oldal
ISBN 9789633047125

A szerzőkről

Diana Renner

Diana Renner tanácsadó, tanár, író. Az Uncharted Leadership Institute társalapítója és igazgatója, a Not Knowing Lab vezetője. Egyéneknek és szervezeteknek is segít eligazodni a bizonytalanságban, fejlődni a komplex kihívások közepette. A Melbourne Business School-, a Monash Egyetem és az ausztrál Adelaide-i Egyetem oktatója.

Kapcsolat: [email protected]

Steven D'Souza

Steven D’Souza nemzetközi tanácsadó, több sikerkönyv szerzője, oktató, vezetői coach és tapasztalt konferenciaelőadó. A Deeper Learning Ltd. igazgatója, a madridi IE Business School docense, a Saïd Business School, az Oxford Egyetem munkatársa. Vezetői tanácsadó és coach az INSEAD-nél. Négy könyv szerzője, társszerzője (Made in Britain, Brilliant Networking). Szerepel a Thinkers 50 Radar és a HR Magazine 30 legbefolyásosabb személyiségének listáján. Kapcsolat: [email protected]

A nemtudás – Hogyan formáljuk versenyelőnnyé a bizonytalanságot? (Not Doing -The Art of Turning Uncertainty Into Opportunity) című könyvüket 2015-ben a Chartered Management Institute az év menedzsment könyvének választotta.