Nagyszülők a kispadon?Olvasson bele könyvünkbe!

Nagyszülők a kispadon?

11 tévhit a generációk közötti konfliktusokról

Mi a nagyszülő szerepe unokája életében?

Hogyan teremthetünk összhangot a generációk között a családban?

Miként adhatjuk át a támogató, erősítő családi örökséget a családi sérülések helyett?

A pszichológia egyik kevéssé vizsgált területe a nagyszülő-szülő-unoka kapcsolatok formálódása és működése, pedig a nagyszülők a társadalmi változások ellenére napjainkban is rendkívül fontos szerepet töltenek be unokáik életében. Ez a szerep nem feltétlenül aktív, hiszen jó esetben bíznak gyerekeikben, hogy azok a legjobb képességeik szerint élnek szülői felelősségükkel, de a háttérből, a „kispadról” biztatják, támogatják őket, és készek arra, hogy szükség esetén „pályára lépjenek”. Ám ez a nagyszülői szerep is egy tanulási, fejlődési folyamat eredménye, ami sok súrlódással is járhat a családon belül.

Az ismert pszichoterapeuta szerző átfogóan bemutatja a nagyszülő-szülő-unoka kapcsolatok dinamikáját, saját terápiás esetei segítségével eloszlatja a témát övező gyakori tévhiteket, és bemutatja a különböző nagyszülőtípusokat. Kitér arra is, hogyan befolyásolják a generációkon keresztül átadott viselkedésminták, traumák és megküzdési módok a nagyszülők, szülők és unokák életét és együttélését, valamint a gyakran érthetetlen problémák megjelenését.

A könyv célja, hogy önismeretünk mélyítésével és a sokoldalú nagyszülői szerep megismerésével jobbá tegyük az unokák, szülők és nagyszülők közötti kapcsolatokat. A szerző szerint ezek a kapcsolatok legnagyobb kincseink, és érdemes mindent megtenni azért, hogy harmonikusak és támogatóak legyenek.

A témáról szóló cikkek a és az oldalon olvashatóak.

Kossuth Rádió adását a könyvről hallgathatják meg.

Interjú a szerzővel a :

Borító ár: 4900 Ft
Aktuális ár: 4165 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
3920 Ft
Kosárba
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: 2-7 munkanap
Borító Kemény kötés
Méret 145x210 mm
Megjelenés 2019. 05. 17.
Terjedelem 376 oldal
ISBN 9789633047705

A szerzőről

L. Stipkovits Erika

L.Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, kiképző pszichoterapeuta, integratív hipnoterapeuta, szupervízor, a Személyiségfejlesztő Akadémia alapító-igazgatója. Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik pszichés és személyiségzavarok, családi, párkapcsolati és életvezetési problémák feltárásában és kezelésében. Terapeutákat, személyiségfejlesztő szakembereket tanít, rendszeresen publikál és országszerte tart előadásokat. Az Integratív Pszichoterápiás Egyesület elnökségi tagja, a Személyiségfejlesztők Országos Egyesületének elnöke. Eddig megjelent kötetei:
Közelebb egymáshoz – 11 tévhit párkapcsolatainkról, 2013.
Harmóniában egymással – Újabb 11 tévhit párkapcsolatainkról, 2014.
Szeretettel sebezve – Szülőkről felnőtt gyerekeknek, 2015.
Ölelni és ölre menni – Testvérekről, nem csak szülőknek, 2016.
Nagyszülők a kispadon? ¬ 11 tévhit a generációk közötti konfliktusokról, 2019.
Szeretetre éhezve ¬ 11 tévhit kamaszokról, nem csak szülőknek, 2020.
Mi, együtt – Családi kapcsolataink pszichológiája, 2021.
Közelebb önmagunkhoz - Az önismeret útján a teljesebb életig, 2022.
Még közelebb önmagunkhoz – A nehézségből a kiút befelé vezet, 2023.
www.kozelebbegymashoz.hu www.szemelyisegfejlesztoakademia.hu


Személyiségfejlesztő Akadémia
Államilag elismert, érzelmi intelligencia fókuszú személyiségfejlesztő szakképesítést adó képzés, L. Stipkovits Erika szakmai vezetésével. Önbizalom-, önbecsülés és empátiafejlesztő, konfliktus- és stresszkezelő, hatékonyság- és motivációnövelő képzés azoknak, akik egy új szakmát tanulnának vagy csak saját magukat fejlesztenék. Élményalapú, mély és használható tudás már közel 10 éve Budapesten és Győrben: szfakademia.hu.