Szolgálj, hogy vezethessOlvasson bele könyvünkbe!

Szolgálj, hogy vezethess

Amit egy elit katonától tanulhatunk az üzleti életben

Hogyan vezessünk és motiváljunk egy csapatot kilátástalan helyzetekben? Miként kezeljük a feladatokkal együtt járó stresszt és kimerültséget? Hogyan vonjunk be a megoldás keresésébe a saját szervezetünkön kívül másokat is?
Porkoláb Imre harminc évvel ezelőtt, az egykori Varsói Szerződés országainak katonái közül az elsők egyikeként került be a világ legjobbnak tartott tisztképző intézményébe. A rendhagyó vezetéselméleti könyv a több mint 250 éves hagyományokkal rendelkező Sandhursti Királyi Katonai Akadémia egyéves kiképzésének történetein alapul, emellett a szerző saját, rendkívüli helyzetekben szerzett vezetési tapasztalatait osztja meg.
A "Szolgálj, hogy vezethess" második, bővített kiadásában dr. Porkoláb Imre dandártábornok, a gerillaharc és a terrorellenes hadviselés szakértője, az elmúlt harminc év vezetési tapasztalatait osztja meg, és rengeteg tanáccsal lát el napjaink kiszámíthatatlan környezetéhez.
Dr. Porkoláb Imre dandártábornok a hazai katonai felsőfokú tanulmányait követően a 270 éves múlttal rendelkező Sandhursti Királyi Katonai Akadémián végzett, ezt követően több hazai és külföldi egyetemen szerzett másoddiplomákat és PhD-fokozatot. 2018 óta Magyarország védelmi innováció terén végzett átalakító munkáját vezeti, jelenleg a Honvédelmi Minisztérium védelmi innovációért felelős miniszteri biztosaként. A NATO innovációs akcelerátor hálózata (DIANA) igazgatótanácsának elnökhelyettese.
Borító ár: 3900 Ft
Aktuális ár: 1950 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
1950 Ft
Készletfigyelés
Elérhetőség: Nem rendelhető
Várható szállítás: Nem rendelhető
Borító Puha kötés
Méret 145x210 mm
Megjelenés 2016. 01. 01.
Terjedelem 296 oldal
ISBN 9789633042960

A szerzőről

Porkoláb Imre

Porkoláb Imre a hazai katonai felsőfokú tanulmányait követően a 270 éves múlttal rendelkező Sandhursti Királyi Katonai Akadémián végzett, majd több hazai katonai és civil egyetemen szerzett másoddiplomákat és PhD-fokozatot. Katonai karrierjét 1993-ban kezdte, hadszíntéri szolgálaton vett részt az Iraki Szabadság-hadműveletben, valamint Afganisztánban, és karrierje nagy részét a Magyar Honvédség különleges műveleti képességének megalkotásával és fejlesztésével töltötte. 2011 júliusától az Egyesült Államokban a NATO Stratégiai Transzformációs Parancsnokságon teljesített szolgálatot, a NATO Szövetséges Transzformációs Parancsnokság parancsnokának (SACT) képviselőjeként a Pentagonban dolgozott, ahol az amerikai egyesített vezérkarral, a Védelmi Minisztériummal, illetve a Washingtonba települt kiemelt kutatóintézetekkel tartotta a kapcsolatot. Amerikai tartózkodása alatt elvégezte a Harvard Egyetem felsővezetői tanfolyamát, illetve a Stanford Egyetem szervezeti innováció szakát. 2018 óta a Magyar Honvédség védelmi innováció terén végzett átalakító munkáját vezette a nemzeti fegyverzeti igazgató kutatás-fejlesztésért és innovációért felelős helyetteseként. A különleges műveleti képességfejlesztés kapcsán a gerillaharc és a terrorellenes hadviselés szakértője, az ehhez kapcsolódó vezetéselméletet – a hagyományostól eltérő küldetés alapú vezetést –, a V.U.C.A. környezetben sikeres változásmenedzsmentet, illetve a szervezeti átalakítás innovatív módszereit és annak az üzleti életben való alkalmazhatóságát kutatja, rendszeresen publikál, és előadásokat is tart a témában. Első könyve Szolgálj, hogy vezethess! címmel 2016-ban, második könyve, A stratégia művészete pedig 2019 májusában jelent meg. 2020 októberétől csatlakozott az MCC csapatához, a Vezetőképző Akadémia igazgatójaként.