A csecsemőtápszer, a radar és a kettős könyvelésOlvasson bele könyvünkbe!

A csecsemőtápszer, a radar és a kettős könyvelés

Hogyan formálja az innováció a gazdaságot?

Hogyan változtatta meg a fogamzásgátló tabletta a jogászszakmát?

Miként tette tönkre a vonalkód a családi kisboltokat?

Miért növelte az egyenlőtlenséget a gramofon a zeneiparban?

A világ gazdasága bonyolult, folyamatosan változó rendszer. Számos eszköz, kiemelkedő személyiség és ötlet alakította a történelem folyamán, ám szinte senki nem látja át az egész rendszert és az egyes történések jelentőségét. Pedig az életünket nagyban befolyásolják az újítások, ezért jól tesszük, ha megpróbáljuk megérteni, hogyan hatnak a gazdaságunkra.

Tim Harford, az oknyomozó írásairól ismert közgazdasági újságíró lebilincselő könyvében rejtett összefüggéseket leplez le. A rováspálcától a konténeren, a hűtési láncon és a videójátékon át a villanykörtéig 50 izgalmas találmányt mutat be meglepő és emlékezetes történetekkel. Lépésről lépésre haladva áll össze a teljes kép: hol tartunk most, hogyan jutottunk ide, és merre indulhatunk tovább. Az egyre gyorsuló innováció korában érdemes levonnunk a korszakalkotó ötletek bölcs felhasználására vonatkozó tanulságokat.

 

A szerzőről

Tim Harford a The Financial Times vezető újságírója, a BBC Radio 4 More or Less című műsorának vezetője. Az Alkotó rendetlenség, Az alkalmazkodás logikája, Az élet rejtett logikája és Az oknyomozó közgazdász szerzője. Harford vendégoktató az oxfordi Nuffield College-ban, tiszteletbeli tagja a Királyi Statisztikai Társaságnak. 2014-ben az év közgazdasági kommentátora díjra jelölték. 2015-ben és 2016-ban is nyert gazdasági újságírásért díjakat. „How Frustration can make us more creative” és „Trial, error and the God complex” című TED-előadásait összesen több mint 5 millión tekintették meg.

 

Ajánlások:

Az Alkotó rendetlenség kritikájából:

 

„Nagyon jó könyv, teli az ösztönös várakozásainkkal ellentétes bölcs és okos meglátásokkal.”

Brian Eno

 

„Harford érvelése az esztétika mögé néz, lebilincselő történetei újra és újra a lényeget hozzák felszínre.”

Maria Konnikova, The New York Times könyvajánló

 

„Az Alkotó rendetlenség mélyreható kutatáson alapuló, folyamatosan megvilágosító kaland a rendetlenség gyökeres változásokat hozó, varázslatos világába.”

Oliver Burkeman

 

Az oknyomozó közgazdász kritikájából:

 

„Tim Harford talán a világ legjobb gazdasági közírója /../, új könyve nem más, mint a népszerű közgazdaságtan Szent Grálja.”

Felix Salmon, New Statesman

 

„Tim Harford a terület hozzáértő magyarázója, lendületes és elfogulatlan, Az oknyomozó közgazdász és annak makroökonómiai folytatása remek kiindulópontok: egyrészt, mert önmagukban is érdekesek, másrészt nagyszerű betekintést adnak, miként gondolkodnak a közgazdászok, és hogyan elemzik az ilyen típusú kérdéseket.”

John Lanchester

Borító ár: 3900 Ft
Aktuális ár: 3315 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
3120 Ft
Kosárba
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: 2-7 munkanap
Borító Puha kötés
Méret 145x210 mm
Megjelenés 2018. 06. 30.
Terjedelem 336 oldal
ISBN 9789633045916

A szerzőről

Tim Harford

Tim Harford a The Financial Times rovatvezető újságírója, a BBC Radio 4 „More or Less” és „Fifty Things That Made the Modern Economy” című műsorának vezetője, új podcastja a „Cautionary Tales”. Számos bestseller, többek között A csecsemőtápszer, a radar és a kettős könyvelés, az Adatdetektív, az Alkotó rendetlenség, Az alkalmazkodás logikája, Az élet rejtett logikája és Az oknyomozó közgazdász szerzője. Vendégoktató az Oxfordi Egyetem Nuffield College-ban, a Királyi Statisztikai Társaság tiszteletbeli tagja. „How Frustration can make us more creative” és „Trial, error and the God complex” című TED-előadásait összesen több mint 5 millión tekintették meg. 2014-ben az év közgazdasági kommentátora díjra jelölték, majd az azt követő években is számos díjat kapott gazdasági újságírásért. A 2019-es újévi kitüntetések alkalmával a királynőtől a közgazdaságtan jobb megértésének előmozdításáért megkapta a Brit Birodalmi Lovagrend tisztikeresztjét.

Magyarul megjelent kötetei: A gazdaság rejtett logikája (The Next Fifty Things That Made the Modern Economy), Adatdetektív (The Data Detective), A leleplezett gazdaság (The Undercover Economist), Az élet rejtett logikája (The Logic of Life), Az alkalmazkodás logikája (Adapt), Az oknyomozó közgazdász (The Undercover Economist Strikes Back), Alkotó rendetlenség (Messy), A csecsemőtápszer, a radar és a kettős könyvelés (Fifty Things that Made the Modern Economy).