Hogyan kezelhetjük hatékonyan a generációs különbségeket szülőként vagy tanárként? Hogyan dolgozhatunk együtt eredményesen a Z generációval? Miért érik el a youtuberek és tiktokerek könnyebben a fiatalokat, mint a hagyományos média?
A Z generáció, a jelenlegi 13–26 éves korosztály, számos sztereotípiával küzd, mint például hogy nehezen motiválhatók, érdektelenek, csak a telefonjukra figyelnek, képtelenek a kitartó munkára, és nem akarnak felnőni. Ezek a tévhitek sokszor abból erednek, hogy keveset tudunk a világukról. Szülőként, pedagógusként, munkaadóként vagy munkatársként azonban elengedhetetlen, hogy megértsük őket, túllépjünk az előítéleteken, és hatékonyan kezeljük a generációs konfliktusokat. Fontos, hogy ne mélyítsük tovább a generációk közötti szakadékot, hanem inkább építsük a kölcsönös megértést.
Bereczki Enikő, ifjúsági és generációs szakértő, gondolatébresztő és hiánypótló könyvében tudományos kutatások eredményeit és saját tapasztalatait osztja meg, amelyeket számos ismert szakember és több mint húsz hazai influenszer véleményével egészít ki. A könyv bemutatja a Z generáció sajátosságait, különös tekintettel az online térben aktív fiatalokra, és rávilágít, milyen kihívásokkal néznek szembe, valamint hogyan segíthetjük őket ezek leküzdésében. Az olvasó nemcsak elméleti ismereteket szerez, hanem gyakorlati megoldásokat is talál arra, hogyan kommunikálhat és működhet együtt hatékonyan ezzel a generációval. Az új nézőpontok és készségek elsajátításával pedig sokszínű, multigenerációs közösségek jöhetnek létre, amelyek hozzájárulhatnak a jövő kihívásainak megoldásához.