Elképzelhető

Elképzelhető

Hogyan valósítsuk meg az általunk vágyott jövőt a képzelőerőnk és a rezilienciánk fejlesztésével?

Hogyan lehet előre látni mindazt, ami ránk vár?
Miért érdemes a jövőről kreatívabban és optimistábban gondolkodni?
Milyen készségek elsajátításával leszünk képesek irányítani a jövőnket?
Hogyan reagálhatunk rugalmasabban és alkalmazkodhatunk gyorsabban egy világjárvány vagy egy háború idején?

A társadalmak időnként olyan mélyreható és tartós változásokon mennek át, amelyeket korábban elképzelni sem tudtunk. Ilyenkor egyfajta „jövősokk” ér bennünket: elveszítjük a talajt a lábunk alól, felismerjük, hogy addigi megküzdési módszereink az egészséges, boldog és sikeres élet biztosítására már nem működnek. Óriási kihívást jelent, hogy reményteljesnek és felkészültnek érezzük magunkat, és optimistán tekintsünk a jövőbe, miközben lehetetlennek tűnik megjósolni, milyen lesz a világ a következő héten, nemhogy a következő évtizedben.
Jane McGonigal, világhírű játéktervező és jövőkutató, gondolatébresztő könyvében a pszichológia és a neurológia legújabb tudományos kutatásaira támaszkodva mutatja be, miként képezhetjük az elménket, hogy félelem nélkül, reziliensen valósítsunk meg egy olyan világot, amelynek lehetőségeit még elképzelni sem tudjuk. Hatékony jövőkutató technikái segítségével elsajátíthatjuk azokat a készségeket és azt a gondolkodásmódot, amelyeknek köszönhetően „sürgető optimizmusunk”, vagyis a bennünk feszülő megállíthatatlan erő aktiválja cselekvőképességünket. A kizárólag ehhez a könyvhöz tervezett provokatív gondolatkísérletek és jövőszimulációk célja, hogy kollektív képzelőerőnket fejlesszük, és mindannyiunk számára jobb és élhetőbb jövőt teremtsünk.

A könyv megjelenését az i-Tango támogatta.


„Ezt a könyvet olvasni olyan, mintha leülnénk egy kreatív, optimista barátunkkal beszélgetni, és utána önmagunk új változataként állnánk fel. Jane McGonigal valódi látnok. Most megtanítja nekünk, hogyan lehetünk mi is azok.”
Daniel H. Pink, számos The New York Times bestseller, többek között a Mikor – A tökéletes időzítés tudományos titkai és A megbánásban rejlő erő – Hogyan segíthetnek újragondolt kudarcaink a döntéshozásban? könyvek szerzője

„Jane McGonigal átlagon felüli képességgel jósolja meg azokat a jövőbeni eseményeket, amelyeket a legtöbben még csak felfogni sem tudunk. Gyakorlati útmutatóként szolgáló könyvében felnyitja a szemünket, és megtanít arra, hogyan tágítsuk perifériás látásmódunkat, hogyan terjesszük ki a képzeletünket a távoli jövőbe, és hogyan képzeljük el az elképzelhetetlent.”
Adam Grant, számos The New York Times bestseller többek között a Gondold újra! szerzője, a B terv társszerzője

„Izgalmas és inspiráló könyv, amely bemutatja, hogyan ültethető át a gondolkodj nagyban szemléletmód a valóságba: gyakorlati és stratégiai útmutató egy jobb jövő létrehozásához. Az emberi képzelőerő határtalan, és fantasztikus dolgokra képes, ha hagyjuk szabadon szárnyalni. Merjünk nagyot álmodni, és valósítsuk meg az álmainkat!”
Papp László, az i-Tango, a Gartner bulgáriai és magyarországi képviseletének ügyvezető igazgatója és tulajdonosa

Borító ár: 7500 Ft
Aktuális ár: 6375 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
6000 Ft
Kosárba
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: 2-7 munkanap
Borító Kemény kötés
Méret 160x235 mm
Megjelenés 2023. 07. 18.
Terjedelem 392 oldal
ISBN 9789635654246

A szerzőről

Jane McGonigal

Jane McGonigal jövőkutató, valamint olyan alternatívvalóság-játékok tervezője, amelyek célja az életminőség javítása és valós problémák megoldása, azok felhasználása rezilienciánk és jóllétünk növelése érdekében. A Palo Altóban működő Institute for the Future nonprofit kutatócsoport játékkutatási és fejlesztési igazgatója. Kétszeres The New York Times bestseller szerző, a Reality is Broken: Why Games Make Us Better and How They Can Change the World és a SuperBetter: A Revolutionary Approach to Getting Stronger, Happier, Braver and More Resilient – Powered by the Science of Games könyvek írója. Jövőkutató munkájáról többek között a The Economist, a Vanity Fair, a The New Yorker, az O(prah) Magazine, a Fast Company és a The New York Times tudományos rovata is rendszeresen beszámol. TED-előadásait, amelyek arról szólnak, hogyan tehetik a játékok jobbá a világot, és hogyan hosszabbíthatja meg életünket a játék tíz évvel, 15 milliónál is többen látták.