Érző férfiak – egy könyv, amely segít lebontani a férfiakról kialakult érzelemmentes sztereotípiákat, és közelebb hozza hozzánk azt a világot, amelyről ritkán esik szó nyíltan. Singer Magdolna kötete 18 mély, őszinte és megható interjút tartalmaz olyan ismert és kevésbé ismert férfiakkal – például Nyáry Krisztiánnal, Gerendás Péterrel vagy dr. Buda Lászlóval –, akik vállalták, hogy megosztják életük fájdalmas, sokszor tabunak számító tapasztalatait. A könyvben szó esik barátok árulásáról, szerelmi csalódásokról, válásról, apaságról, halálesetekről – mindarról, amit sok férfi inkább elhallgat, mint elmond. Ezek az interjúk nemcsak a férfiakat segítik abban, hogy ne érezzék magukat egyedül a küzdelmeikben, hanem a női olvasók számára is kapaszkodót nyújtanak a megértéshez, együttérzéshez.
Az Érző férfiak egy barátságos, mégis megrázó olvasmány, amelynek minden sora azt üzeni: az érzelem nem gyengeség, hanem bátorság. Egy könyv, amit érdemes elolvasni, átérezni, és továbbgondolni.thez. Ám az évek során rájöttem: a férfiak sem szabadok, a nemükre kényszerített szerepek őket is gúzsba kötik. Nehéz élethelyzetekben nem kommunikálhatják fájdalmukat anélkül, hogy kinevetnék és kigúnyolnák őket, mondván, a fiúk nem sírnak. Hogyne sírnának. A férfiak, akiket nem hagynak sírni, könnyen maguk vagy mások ellen fordulhatnak. Én nem hiszek „női” és „férfi” érzelemvilágban, a teljességre vágyó emberben hiszek.
Singer Magdolna hiánypótló írása és interjúi segítséget adnak ahhoz, hogy a férfiak megszabaduljanak a fölösleges, fájdalmas és indokolatlan elvárásoktól ‒ a nők pedig elfogadják ezt.”
Bombera Krisztina televíziós újságíró
„Egy ilyen betegség erősen tanító erejű. Az emberből azonnal földigiliszta lesz, csúszómászó, hiába volt akármilyen császár előtte egy perccel. Ha a szakember oldalon ülök, akkor elég gyorsan észreveszem, hogy egy ilyen megalázó betegségnek melyek az okai, a célja, hova visz, mi változik, rendeződik át általa, mit tanít. De amikor én vagyok a beteg oldalon, akkor néha egyszerűen csak szenvedek, mint a kutya, és ötletem sincs, mit tehetnék.”
Dr. Buda László pszichiáter
„Azt gondolod, ugye, hogy egy gyerek elvesztése sorscsapás, amiről igazán nem tehetünk. Vajon igaz ez? Sokat töprengtem rajta. Persze ilyenkor jön az önvád, amiben nem szabad elveszni, mert ilyenkor is hinni kell a bűnbánatban, a megbocsátásban. De azért nem árt az önvizsgálat.”
Dr. Csókay András idegsebész