Örökölhető-e a függőség? Hogyan ne neveljünk szenvedélybeteget? Miként ismerhetjük fel szenvedélybetegségünket? Hogyan segíthetünk egy függőnek?
A függőség ezerféle arcát mutatja a mindennapjaink során, és minden második embert érint valamilyen formában. A kötet fejezetei egy-egy életkori szakaszt és az ahhoz köthető kockázati tényezőket járják körül, korszerű kutatási eredmények és terápiás esetek érzékletes bemutatásával. A könyv részletesen tárgyalja a kötődési problémákat, a trauma hatásait, az identitás kríziseit és az emlékezet szerepét.
A társfüggő, alkohol- és drogfüggő, szerencsejáték-, szex-, internet- és videójáték-függő páciensek történetein keresztül ismerhetjük meg a függőség különböző formáit. Az "Ezerarcú függőség" nemcsak a gyógyulás és a megelőzés modern lehetőségeit mutatja be, hanem betekintést nyújt a jövő szenvedélybetegségeibe is.
A könyv célja, hogy segítsen felismerni és megérteni a függőségek mögött rejlő okokat, és gyakorlati tanácsokat adjon arra, hogyan segíthetünk a szenvedélybetegeknek. Emellett fontos útmutatást nyújt a megelőzésről, hogy miként nevelhetünk olyan környezetet, amely csökkenti a függőség kialakulásának kockázatát. A kötet átfogó képet ad a függőségek sokszínű világáról, és hasznos olvasmány lehet mindazok számára, akik érintettek vagy érdeklődnek a téma iránt.
„Az Ezerarcú függőség a közvetve vagy közvetlenül mindnyájunkat érintő szenvedélybetegség tűpontos természetrajza. Kötelező olvasmány az érintettek és hozzátartozóik számára!”
Szabó Győző színművész
„Fontos, gondolatébresztő és élvezetes olvasmány, közérthetően mutatja be a szenvedélybetegségek kialakulását, a függőség hátterében megfigyelhető sorsokat és a függőségekből való szabadulás kiútjait.”
Dr. Demetrovics Zsolt pszichológus-addiktológus, egyetemi tanár, az ELTE Pszichológiai Intézetének igazgatója
Kapitány-Fövény Máté előadásait, gondolatait és beszélgetéseit itt tudod megnézni.