A kötetet újranyomjuk, megjelenés: november 28-án.
Amikor elveszítünk egy hozzánk közel álló személyt, a fájdalom és a vigasztalanság olyan erős lehet, hogy úgy érezzük, semmi sem hozhat enyhülést. Ez teljesen természetes, és része a gyászfolyamatnak. Gyakran mondják, hogy a fájdalmat meg kell élni, át kell érezni ahhoz, hogy feldolgozhassuk. Olyan ez, mint egy sötét alagút, amelyen keresztül kell mennünk, hogy végül elérjük a fényt. Azonban mennyivel könnyebb ez az út, ha van mellettünk valaki, aki megfogja a kezünket és velünk tart.
A gyászkísérők pontosan ezt a támogatást nyújtják: erőt, bátorítást és a biztosítékot, hogy nem vagyunk egyedül a fájdalmunkban. Ők visszaigazolják, hogy a gyász során tapasztalt riasztó érzések és gondolatok a tragikus veszteség normális reakciói. Nem sürgetik a gyászfolyamatot, hanem segítenek abban, hogy elviselhetővé váljon, és reményt nyújtanak arra, hogy idővel lehetséges a megbékélés.
Singer Magdolna, aki több évtizede dolgozik gyásztanácsadóként, számos embernek segített már különböző veszteségeik feldolgozásában. Tapasztalatait és tudását megosztja szakemberekkel, gyászolókkal és a téma iránt érdeklődő olvasókkal. Könyvében megindító esetek és szépirodalmi idézetek révén hozza közelebb hozzánk ezt a nehéz témát, olvasmányos és mélyen emberi módon.
A gyász megélésének és feldolgozásának folyamatát nem lehet siettetni, de az ilyen támogató segítség és megértés sokat segíthet abban, hogy a fájdalom idővel enyhüljön. Singer Magdolna munkássága és írásai ebben nyújtanak értékes támogatást, megmutatva, hogy a gyászból vezet kiút, és hogy a veszteség után is lehetséges újra megtalálni a fényt és a békét.
Almási Kitti, író, klinikai szakpszichológus, előadó
"A könyv legfőbb értéke, hogy közel hozza, és ezzel tabutlanítja a gyászt, ezt a mindmáig tabu témát és közel hozza a gyászolót is, akit ma még sokan elkerülnek. Ahogy a szerző által idézett, kifejező tanpélda is mutatja: A pásztor egy farkast lát közeledni a távolban. Ahogy közelebb ér, látja, hogy egy ember. Amint mellé ér, felismeri, hogy a barátja."
Dr. Hegedűs Katalin, PhD habil. egyetemi docens, mentálhigiénés szakember, hospice- és gyásztanácsadó, Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Magatartástudományi Intézet (A teljes írás itt olvasható: KHARÓN Thanatológiai Szemle)
„Hiánypótló, hosszú évtizedek tapasztalatait, megrendítő emberi találkozásait mély emberséggel, kedvességgel, nyíltsággal és szellemesen elbeszélő kötet. Valójában az élet és a szeretet, a szenvedés, a titkok és a tapasztalás lényegi problémáival foglalkozik. Jó útikönyv mindazoknak, akik szeretnek arról gondolkodni, hogyan lehet több értelme a létezésünknek.”Ferber Eszter kapcsolatanalitikus, művészetterapeuta, gyásztanácsadó
Szepesi Jolán pedagógus