Fedezd fel Kína titkait és rejtett működését a *Kínai való világ* című könyvben! Katarina Baer újságíró és Kalle Koponen fotográfus a könyvükben olyan Kínát mutatnak be, amely a világ legnagyobb hatalomra törő országává vált, miközben a saját polgárait szigorú kontroll alatt tartja. Mi rejlik a hatalmas, kommunizmusra építő politikai gépezet mögött? Hogyan működik a cenzúra a kulturális és digitális térben? Hogyan befolyásolja mindez a 1,4 milliárd fős lakosság mindennapjait? A könyv elgondolkodtató kérdéseket vet fel és rávilágít arra, hogy a világ legnépesebb országában milyen hatékonyan irányítják az emberek gondolkodását és életét.
A könyv három sanghaji lakos életén keresztül mutatja be a 2020-as koronajárvány idején zajló társadalmi és politikai folyamatokat, és azt, hogy miért ragaszkodnak sokan Kína vezetéséhez, még akkor is, ha az elnyomó intézkedések a magánélet határait is átlépik. A szerzőpáros arra keres választ, hogy mi rejlik a látszólagos elégedettség mögött, miközben a személyes szabadság és a politikai kontroll határvonalai mind inkább elmosódnak.
Ez a könyv mindazok számára ajánlott, akik kíváncsiak a világ legnagyobb politikai rendszereinek működésére, és szeretnék jobban megérteni, hogyan alakítja Kína a jövő hatalmi egyensúlyát. Ha érdekel, hogyan működik a cenzúra, hogyan befolyásolja a társadalom mindennapjait a diktatúra, és miért lehet mégis sokak számára vonzó, akkor ez a könyv neked szól!