Hallgasd meg! – Útmutató a szeretetteljes szülő-gyerek kapcsolathoz
A gyereknevelés tele van kihívásokkal. Az elején még nagy elhatározásokkal indulunk: feltétel nélküli szeretet, elfogadás, tisztelet, kölcsönös bizalom. De mi történik, amikor a másfél éves totyogó üvöltve a földre veti magát, mert nem eheti meg a kutyakaját, vagy a testvérek ölre mennek az utolsó szelet tortáért? Hogyan alkalmazzuk ilyenkor ezeket az eszméket a gyakorlatban?
A *Hallgasd meg!* ezekre a kérdésekre nyújt megoldást. Empatikus, gyakorlatias tanácsokkal és valós történetekkel mutatja meg, hogyan kezelhetjük a konfliktusokat szeretetteljesen, miközben mélyebb kapcsolatot építünk gyermekeinkkel. A könyv nélkülözhetetlen segítség szülőknek és szakembereknek egyaránt, akik a kapcsolódó nevelés módszerével szeretnék erősíteni a meleg, bizalmas és örömteli szülő-gyerek viszonyt.
Ez a megközelítés minden életkorban alkalmazható, és több mint négy évtizednyi tapasztalatra épül, amelyet tudományos kutatások is alátámasztanak. A könyv eszközöket ad ahhoz, hogy megértsük gyermekeink valódi igényeit, és szeretettel, tisztelettel vezessük őket a mindennapokban.
Ha szeretnél harmonikusabb, mélyebb kapcsolatot kialakítani a gyerekeiddel, a *Hallgasd meg!* az, amire szükséged van. Fedezd fel, hogyan lehet a nevelés nemcsak hatékony, hanem örömteli is!
Méltatások:
– Lawrence Cohen, a Játékos nevelés és a Legyőzzük a félelmet! kötetek szerzője, a Hancúrozni jó! című könyv társszerzője
– Bonnie Badenoch, PhD, család- és párterapeuta, a Center for Brain-Wise Living társalapítója és a Being a Brain-Wise Therapist: A Practical Guide to Interpersonal Neurobiology című kötet szerzője
„Ez a könyv, amit a gyereknevelés művészetének két mestere írt, hasznos kincs a 0-12 éves gyerekek szüleinek és jövendőbeli szülőknek egyaránt. A szerzők ötvöznek néhány egyszerű alapelvet az agykutatás, a pszichoterápia és a kötődéselmélet területéről, és ezzel szilárd elméleti alapra helyezik tanácsaikat. És ne hagyják magukat becsapni: a könyv jóval több eszközt tartalmaz az alcímben jelzett ötnél, valójában tele van eszközökkel, stratégiákkal és módszerekkel, amelyeket minden szülő nagyon hasznosnak talál majd.”
– Stan Tatkin, a pszichológia doktora, családterapeuta és gyermekpszichológus, a pszichobiológiai megközelítésű párkapcsolati terápia módszertanának kifejlesztője (PACT, A Psychobiological Approach to Couple Therapy® a kötődéselméletet, a fejlődési idegtudomány eredményeit és az aktivációs szint szabályozásának elméletét integráló módszer), a PACT Intézet megalapítója