Hogyan szabadulhatunk meg az e-mailek uralmától, és válhatunk hatékonyabbá?
A folyamatos üzenetváltások, e-mailek és csetek áradata uralja a mindennapjainkat. De vajon valóban ez a legjobb módja a munkavégzésnek? Cal Newport, az informatikatudomány docense és a hatékonyság szakértője szerint az állandó digitális interakciók nemcsak a teljesítményünket, de az életminőségünket is rontják. „E-mailek nélküli világ” című könyvében Newport arra hívja fel a figyelmet, hogy jelenlegi munkamódszereink elavultak és hibásak.
A könyv merész, ugyanakkor gyakorlati megoldásokat kínál arra, hogyan térhetünk át egy olyan munkaszervezési modellre, amely világos, optimalizált folyamatokra épül – nem pedig véletlenszerű üzenetekre. Esettanulmányokon és kutatásokon keresztül bemutatja, hogyan érhetünk el drámai javulást, legyen szó egyéni hatékonyságról, csapatmunkáról vagy vállalati sikerességről.
Ez a könyv elengedhetetlen olvasmány mindazok számára, akik készek átalakítani munkafolyamataikat, hogy jobban kihasználják a kreatív energiáikat, és felszabadítsák a valódi potenciáljukat. Csatlakozz a változáshoz – lépj egy e-mailek nélküli világba!
„Amikor Cal Newportnak új könyve jelenik meg, mindent eldobok, és azonnal elolvasom. A szoftverfejlesztők versenyképességét növelő technikáktól egészen a múlt századi üzemcsarnokok munkaszervezési módszeréig meggyőzően visszanyúlva érvel amellett, hogy az e-mailezésnél létezik jobb megoldás a munkaszervezésre. Mindenkinek ajánlom ezt a rendkívül jó könyvet. Megváltoztathatja az életünket – az enyémet mindenképpen.”
– TIM HARFORD, A gazdaság rejtett logikája, az Adatdetektív és A csecsemőtápszer, a radar és a kettős könyvelés szerzője
„Az E-mailek nélküli világban kristálytiszta megfogalmazásban olvashatunk arról, amit olyan sokan ösztönösen érzünk, de még nem tudtuk szavakba önteni: a munkamódszerünk nem működik. Cal Newport felvázolja, hogyan térhetünk vissza a józan észhez, különféle kipróbált gyakorlatokat ajánl, hogy segítségükkel elmenekülhessünk a postafiókunk zsarnoksága elől, és nyugodtabb, célzottabb és hatékonyabb munkahelyeket teremtsünk.”
– DREW HOUSTON, a Dropbox társalapítója és vezérigazgatója
„Cal Newport új könyve nem csupán a vadhajtásaitól szabadítja meg az e-mailezés problémakörét, hanem egyenesen a gyökeréig hatol. Merész, látnoki, szinte profetikus írás, amely megkérdőjelezi a fennálló állapotokat. Ajánlom ezt a könyvet azoknak, akik szeretnének bepillantást nyerni, milyen lehet a munkavégzés a jövőben.”
– GREG McKEOWN, a The New York Times szerzője, a Lényeglátás – Kevesebbet, de jobbat írója
„A jövő munkavégzése az együttműködés új eszközeit igényli. Cal Newport a tudásmunkások hatékonyabb együttműködési módjait kutatja. Ezekből juthatunk majd el a munkavégzés új területeire.”
– KEVIN KELLY, a Wired vezető külsős munkatársa
„Ez a könyv felhívás. Newport szerint itt az ideje, hogy más módon tekintsünk a munkavégzésre. Így optimalizálhatjuk agyunk teljesítőképességét, hogy fenntartható módon értéket teremtsen. Ne hagyjuk, hogy csapatunk vagy munkahelyünk még többet veszítsen – ez a könyv segít a változásban.”
– LESLIE A. PERLOW, a Sleeping with Your Smartphone: How to Break the 24/7 Habit and Change the Way You Work szerzője, valamint a Harvard Üzleti Karának vállalatvezetés tanára
CAL NEWPORT a Georgetowni Egyetem informatikatudományi docense, szakterülete az osztott rendszerek. A Deep Questions podcast házigazdája. Blogja, a Study Hacks 2007 óta jelenik meg, és évi hárommillió látogatót vonz. Íróként a technológia és a kultúra találkozásának témáival foglalkozik, cikkei a The New Yorkerben, a The New York Timesban és a Wiredben jelennek meg, az amerikai közrádió (NPR) rendszeres vendége. Számos műve, többek között az Elmélyült munka (Deep Work) című könyve The New York Times-bestseller lett.