Lehet-e és kell-e nevelni egy kamaszt?
Miért nem akar semmit elmesélni a gyerekünk?
Mit tegyünk, ha kipróbálja a drogokat?
Miért ne ijedjünk meg, ha nem akar továbbtanulni?
A nagy sikerű "Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben” és „Az altatástól a szexedukációig" című könyvek szerzője ezúttal a zűrzavaros kamaszkort és az ehhez kapcsolódó megosztó témákat, mélyen gyökerező hiedelmeket, titkokat és tudattalan tabukat vizsgálja. Foglalkozik a család szükségszerű átalakulásával, a kamaszok magánéletével, és azzal, hogy mennyire és mikor van szüksége egy kamasznak a szülőre. Kitér arra is, hol húzódik a határ a kamasz felelőssége és a szülői felelősség között, valamint, hogy mikor célravezető a tudatosság és mikor a tiltás.
Megismerhetjük, kinek, hogyan és mikor kellene beszélnie a menstruációról, a fogamzásgátlásról és a testi örömökről, valamint, hogy mi a teendő, ha valami kisiklik a "normál" mederből. A könyv friss kutatási eredményekkel és szemléletes példákkal van illusztrálva, nem előír vagy dönt a szülők és a kamaszok helyett, hanem tájékoztat és irányokat mutat. Rávilágít arra, hogy a kamaszkor sok mindent magába foglalhat, a legfontosabb pedig a szülő-gyerek kapcsolat, a kamaszok megértése és elfogadása.
„Több olyan dolog van az életben, amit nem azért csinálunk, mert könnyű, hanem mert fontos. Egy kamasz kísérése, támogatása, a rá való odafigyelés és az iránta mutatott szeretet ilyen. S ezzel mind többek leszünk. A gyerek is, és mi is. Arról nem is beszélve, hogy minden gyereknek joga van ahhoz, hogy jól szeressék és minden támogatást megkapjon, hogy azzá a felnőtté válhasson, akinek született. Ez a könyv ebben segít minket.”
Gyurkó Szilvia gyermekjogi tanácsadó
„Ha én könyvet írnék a gyereknevelésről, annak az lenne a címe: A Gyerek Nem Birtokos Eset. A tartalom összesen egy mondatból állna: nem nekünk vannak gyerekeink, hanem mi lettünk az ő szüleik. Szerencsére azonban nem kell könyvet írnom, mert Dávid megint írt egy jobbat, úgyhogy olvassák el ezt!”
Hajós András dalszerző, producer
Szél Dávid tanácsadó szakpszichológus, író, apa. Sokat foglalkozik az apasággal és a szülőséggel, előadásokat és workshopokat tart. Egyéni, pár- és családterápiás munkájában is szociális érzékenységgel, rendszerszemléletben, az emancipáció elkötelezett híveként dolgozik. A Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben – Az altatástól a szexedukációig, az Apapara – Újraválogatott nyafogások és büszkeségek, a Túl a parán – Minden, amiről az apák nem beszélnek és az Útközben – Egy életközepi válság Skype-terápiája című kötetek szerzője, valamint az Apa+én sosem unatkozunk című könyv társszerzője.
szeldavid.hu
apapara.hu