Daniel Goleman

Pszichológus és tudományos újságíró. Az érzelmi és társas intelligenciáról szóló bestsellerek szerzője, több mint egy évtizeden át írt a The New York Timestudományos rovatába, többek között az agykutatás és a viselkedéstudomány eredményeiről. Egyetemi évei alatt Indiában sajátította el az elmélyülő gyakorlatok alapjait, és azóta is gyakorló meditáló. A Tudat és Élet Intézet vezetőségi tagja, amely a Dalai Lámával folytatott beszélgetéseket is szervezi.

A meditáció tudománya

Hogyan hat az elmélyülés az elménkre és a testünkre?

A tudatos jelenlét, azaz a mindfulness térhódítása óta ismerjük a meditáció rendkívüli hatásait a testünkre és a lelkünkre. De vajon igaz minden, a meditációnak tulajdonított pozitív hatás? Tényleg gyógyír mindenre, a túlsúlytól a szerelmi bánaton át a munkahelyi teljesítmény fokozásáig, vagy a valódi jótékony hatásokban csak a világtól elvonulva élő, évtizedeken át gyakorló jógik részesülhetnek?

A meditáció tudománya leszámol néhány közkeletű mítosszal, és leírja, milyen ‒ valóban mérhető és kimutatható ‒ rövid, illetve hosszú távú pozitív változásokat okoz az elmélyülés a testünkben, az elménkben és az agyunkban. Kitér a különböző meditációfajták eltérő hatásaira, a gyakorlás minőségének és mennyiségének fontosságára, valamint az elvonulások és tanítók szerepére. Bemutatja az átmenetet az alkalmi meditáció okozta rövid távú jó közérzettől a kitartó gyakorlással elérhető tartós jóllétig, végül pedig a jellemünkben bekövetkező pozitív változásokig.

Daniel Goleman és Richard J. Davidson a meditáció tudományos kutatásának világszerte elismert úttörői – és maguk is gyakorló meditálók. Céljuk, hogy a mentális és fizikai jólléthez vezető ősi keleti módszer jótékony hatásait a nyugati ember számára is hozzáférhetővé tegyék.

 

„Ez a könyv valóban képes megváltoztatni az életünket. Daniel Goleman és Richard J. Davidson nemcsak a meditáció erejét mutatja be, hanem azt is, hogyan gyakoroljuk, hogy a lehető legpozitívabb hatást érjük el. A meditáció tudománya térképet ad egy tudatosabb, együttérzőbb, teljesebb élethez – és ki ne akarna ilyet élni?”

Arianna Huffington, Az alvás forradalma című bestseller szerzője

 

„Ebben az olvasmányos és tudományosan megalapozott könyvben Daniel Goleman és Richard J. Davidson segítenek átlátni, mi igaz a meditáció pozitív hatásairól szóló állítások közül. A meditáció tudománya a szerzők jelentős személyes meditációs tapasztalatára és az egyre szaporodó tudományos eredményekre épít, és valódi áttörést jelent annak vizsgálatában, hogyan alakítja át a meditáció az életünket.”

Joseph Goldstein, a Mindfulness: A Practical Guide to Awakening című könyv szerzője

 

A meditáció tudománya a két szerző külön-külön is kiemelkedő tudományos eredményeinek nagyszerű ötvözete. Abból az egyetemista korukban kialakult meggyőződésükből született, hogy a meditáció alapjaiban képes átalakítani az életünket, és az azóta megjelent kutatások fényében mutatja be, miért különösen fontosak ezek az eredmények napjainkban.”

Jon Kabat-Zinn, a tudatos jelenlét alapú stresszcsökkentés (MBSR) módszerének kidolgozója, Az éber figyelemről – örök kezdőknek című könyv szerzője

 

A meditáció tudománya egy közérthetően fogalmazó tudományos szerző és egy úttörő kutatásokat folytató idegtudós magával ragadó együttműködése, amely bemutatja, hogyan lehetséges az elme edzése révén átformálni az agyat és a saját magunkról alkotott képünket, és hogyan növelhetjük a segítségével jóllétünket, adhatunk értelmet az életünknek és kapcsolódhatunk a világhoz. Kiemelkedő munka!”

Daniel J. Siegel, A gyermeki elme és az Okostojás című könyvek szerzője

 

„A világ egyik legkiemelkedőbb idegtudósa és az egyik legtehetségesebb tudományos újságírója meghatározó könyvet írt a meditáció hatásának kutatásáról. Magas szakmai színvonalú és megvilágító erejű munka - kötelező olvasmány mindenkinek, aki érdeklődik az emberi elmében rejlő lehetőségek iránt.”

Daniel Gilbert, PhD, a Stumbling on Happiness szerzője

 

 

Szerzők:

Daniel Goleman

Pszichológus és tudományos újságíró. Az érzelmi és társas intelligenciáról szóló bestsellerek szerzője, több mint egy évtizeden át írt a The New York Times tudományos rovatába, többek között az agykutatás és a viselkedéstudomány eredményeiről. Egyetemi évei alatt Indiában sajátította el az elmélyülő gyakorlatok alapjait, és azóta is gyakorló meditáló. A Tudat és Élet Intézet vezetőségi tagja, amely a Dalai Lámával folytatott beszélgetéseket is szervezi.

 

Richard J. Davidson

Pszichológus, idegtudós, a Wisconsini Egyetem Egészséges Elmék Központjának alapítója és vezetője, továbbá a Waisman Központ agykutató laboratóriumának igazgatója. Kutatási területe az érzelmek, valamint a meditáció és egyéb elmélyülési formák hatása az emberi agyra. Gyakorlott meditáló, aki kutatási eredményeit az emberi jóllét szolgálatába állítja.

Borító ár: 4500 Ft
Korábbi ár: 3375 Ft
Aktuális ár: 3825 Ft
HVG-klubkártyával,
HVG Pártoló Tagsággal:
3600 Ft
Készletfigyelés